Z ŻYCIA SZKOŁY

rok szkolny 2006/2007

Życie szkoły w fotografii

Wiele wydarzeń z życia gimnazjum zostało utrwalone na zdjęciach wykonywanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Oglądając je, można czasem dowiedzieć się więcej, niż z najdłuższych opisów.
Więcej zdjęć

WAŻNE!!! - 27 SIERPNIA - ODBIÓR MUNDURKÓW

27 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 10:00 - 16:00 w holu koło sali gimnastycznej na terenie gimnazjum można będzie odebrać mundurki szkolne. Wydawać je będą przedstawiciele firmy, która szyła je na zamówienie.
Wejście na teren szkoły od strony gimnazjum.
 

Zakończenie roku szkolnego klas III - 21.06.07.

21 czerwca br. w godzinach popołudniowych w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w klasach III. Tradycyjnie podczas wspólej, oficjalnej części wręczone zostały świadectwa z paskiem i nagrody dla najlepszych uczniów, dyplomy i nagrody za sukcesy w konkursach, podziękowania i gratulacje dla rodziców. Rodzice dziękowali dyrekcji i nauczycielom za wspólną trzyletnią pracę. Odbyło się również przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IIIa. Jak co roku uczniowie klas II na pożegnanie wręczyli swoim koleżankom i kolegom na pamiątkę drobne upominki.
Nowością w tym roku była obecność sztandaru, który szkoła otrzymała w dniu nadania imienia. Po raz pierwszy również uczniowie naszej szkoły na świadectwach mieli wpisane imię gimnazjum.

Zdjęcia

X festiwal "Młodzi i Miłość" w Matemblewie - 17.06.07.

17 czerwca br. nasze gimnazjum wzięło udział w konkursie "Inspiracje", na którym przedstawiona została działalność pozalekcyjna szkoły. Zaprezentowane zostały min.:Klub ITAKA, Klub Europejski "Gimek", Koło Teatralne, Szkolne Koło CARITAS, SKKT i SKS. Prezentacje przygotowali uczniowie wspólnie z nauczycielami. Podczas festiwalu nasi uczniowie pracowali jako wolontariusze. W konkursie "Inspiracje" nasze gimnazjum zajęło I miejsce!
Zdjęcia z festiwalu

Podziękowanie i Dyplom z Caritas Archidiecezji Gdańskiej - 15.06.07.

15 czerwca br. podczas godziny wychowawczejw klasie IIc pani Skrzyńska i Pani Kaczorowska z Centrum Wsparcia Dla Dzieci i Młodzieży im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego na ul. Jesionowej we Wrzeszczu przekazały Podziękowanie Szkolnemu Kołu CARITAS oraz Dyplom dla naszej szkoły jako formę podziękowania za nasze wsparcie finansowe i materialne.
Spotkanie z wychowawcami z Centrum poświęcone było tematowi: "Bezpieczne wakacje - różne formy spędzania wolnego czasu".
(Więcej na temat pracy Szkolnego Koła CARITAS)

Zdjęcia na Jesionowej

Klasa Ic - przedstawienie dla dzieci z Domu Dziecka - 06.06.07.

6 czerwca br. klasa Ic odwiedziła Dom Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku-Oliwie.
Uczniowie zaprezentowali przygotowane dla dzieci z okazji Dnia Dziecka przedstawienie pt. "Rzepka" wg Juliana Tuwima.
Opiekunką młodych aktorów była polonistka Pani Małgorzata Łęczycka,
która zarówno przygotowała przedstawienie, jak i wspólnie z uczniami wybrała się do Oliwy.

Więcej zdjęć

Podsumowania konkursów

Jak zwykle koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniu różnych konkursów odbywających się na terenie szkoły. W dziale KONKURSY, a także PRZEDMIOTY-język angielski można zapoznać się z wynikami niektórych z nich.  

Uroczystość nadania gimnazjum imienia Mariusza Zaruskiego - 22.05.07.

22 maja 2007 roku odbyła się uroczystość nadania naszemu gimnazjum imienia Mariusza Zaruskiego. Dzień ten rozpoczęliśmy spotkaniami uczniów z wychowawcami, podczas których przypomniany został życiorys naszego patrona. Po spotkaniach wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście udali się na mszę świętą, na której nastąpiło uroczyste poświęcenie sztandaru szkoły. Po mszy odbyła się w szkole oficjalna uroczystość nadania Gimnazjum nr 27 imienia Mariusza Zaruskiego. Podczas tej uroczystości przedstawiciele rodziców przekazali uczniom sztandar szkoły. Były oficjalne wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie nagród nauczycielom i uczniom, występy artystyczne oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a na zakończenie uroczystości skromny poczęstunek
Więcej zdjęć

Dni Gdańska

Z okazji Dni Gdańska uczniowie różnych klas naszego gimnazjum odbyli spacer z przewodnikiem po terenach dawnego portu gdańskiego. Przewodnik z PTTK bardzo ciekawie opowiadał o miejscach, do których rzadko kiedy docieramy oraz o których wcześniejszym przeznaczeniu i historii niewiele wiemy.
Więcej zdjęć

II Gdański Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem jest to II Gdański Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego. Szczegóły w Zaproszeniu.  

Najlepsze wyniki konkursów języka angielskiego

Nauczyciele języka angielskiego ogłosili wyniki dwóch konkursów - "Red, white & blue" i "ENGLISH IS FUN". Szczegóły w dziale KONKURSY - 2006/2007 i PRZEDMIOTY - Język angielski - ROK SZKOLNY 2006/2007.  

XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "A to Polska właśnie" - przedłużenie terminu

Dyrekcja ZKPiG nr 20 i Szkolny Klub Europejski "Gimek" informują, że nastąpiło przesunięcie terminu oddawania prac na XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "A to Polska właśnie". Szczegóły w Regulaminie konkursu.  

Dni otwarte w naszym gimnazjum

22 marca 2007 roku w naszym gimnazjum zorganizowane zostały "Dni otwarte". Uczniowie klas 6. z różnych szkół mieli możliwość zapoznania się ze szkołą, pracą kół zainteresowań, osiągnięciami naszych uczniów itp. Specjalnie dla nich uczniowie pod opieką Pani Elżbiety Kowalik przygotowali małe przedstawienie, pokazujące w sposób humorystyczny życie szkoły. Gośćmi zajmowali się uczniowie klasy IIIa, a nad całością czuwały Panie: Małgorzata Szandar i Mirosława Kościelska.
Więcej zdjęć

Lekcja języka polskiego

13 marca 2007 roku uczniowie klas Ia i Ic na lekcji języka polskiego wcielili się w role heroldów.
Ich zadaniem było stworzenie strony tytułowej ówczesnej gazety. Redaktorzy musieli zadbać o część graficzną jak i merytoryczną. W tym celu wybrali najważniejsze według nich wydarzenia z "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza. Nadali im tytuły, wkleili "zdjęcia" bohaterów i opisali je w formie krótkiej notatki zachęcającej do nabycia prasy.
Wszyscy przy tym dobrze się bawili. Uczniowie stwierdzili, iż w przyszłości chętnie znów wcielą się w rolę redaktorów przy omawianiu następnej lektury.
Małgorzata Łęczycka

Więcej zdjęć

Szkolny konkurs literacki "ZŁOTE PIÓRO"

W trzeciej edycji konkursu w r. 2006/ 2007 znalazły się tematy związane z realizacją projektu "BLIŻEJ PRAWDY". Jeden z nich dotyczył znanego nam zagadnienia etycznego związanego z wyborem między wypowiedzeniem bolesnej prawdy a kłamstwem w dobrej wierze. Oto uczniowskie próby zmierzenia się z tym problemem.
Jadwiga Śmiechowska

Czy można kłamać w dobrej wierze - Paulina Nelson kl. IIa.
Kłamstwo w dobrej wierze - Wojtek Brożek kl. Ib.

 

08 marca 2007 - kiermasz zorganizowany przez kl. IIb

8 marca uczniowie klasy 2b zorganizowali kiermasz ciast. Na każdej przerwie można było kupić wspaniałe wypieki własnej roboty, przygotowane w domu, a także gofry pieczone na miejscu, prażoną kukurydzę, bitą śmietanę i inne pyszności. Zapach roznoszący się w całej szkole zachęcał do zakupów.
Cały dochód z kiermaszu w wysokości 140 zł przeznaczony został na potrzeby związane z zakupem sztandaru oraz nadaniem imienia szkole.

Więcej zdjęć

Młodzieżowy Klub Itaka

Wyjście do kina na film "Prestiż" - refleksje Natalii Bogusz

12 stycznia wybraliśmy się niewielką grupą Itakowców do kina na film pt. "Prestiż".
Sama nazwa filmu oznacza ostatnią z trzech części magicznej sztuczki i właśnie o magii jest ta produkcja.
Jest to ekranizacja powieści Christophera Priesta - hitoria opowiadająca o dwóch konkurujących ze sobą iluzjonistach, (więcej...).

 

Młodzieżowy Klub Itaka

Wyjście do kina na film "Babel" - refleksje Iwony Rutkowskiej z kl. 2c

27 XI 2006 r. wraz z Młodzieżowym Klubem "Itaka" udaliśmy się do Multikina na film pt. "Babel". Jest to opowieść o czterech różnych zdarzeniach, które coś ze sobą łączy...
Akcja rozgrywa się w czterech miejscach. Oglądając film, można było dostrzec, że wszystkie historie łączyło to, że bohaterowie nie mogli się ze sobą porozumieć. (więcej...).

XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "A to Polska właśnie"

Dyrekcja ZKPiG nr 20 i Szkolny Klub Europejski "Gimek" zapraszają do udziału w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym. Fundatorem nagród jest Wydział Edukacji w Gdańsku. (więcej...).  

ENGLISH IS FUN

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy, wzorem lat ubiegłych, do udziału w konkursie języka angielskiego, organizowanym przez Gimnazjum nr 29. (więcej...).
Zajrzyj też do działu KONKURSY-2006/2007 i do działu PRZEDMIOTY-Język angielski
 

Wizyta w Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży we Wrzeszczu

Dnia 10.01.2007 członkowie Szkolnego Koła CARITAS z p. B. Mielewczyk - opiekunem Koła oraz uczniowie kl. IIc z wychowawcą p. A. Kowalewską-Wójcik wybrali się do Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży im. Bł. Piotra Jerzego Frassatiego, przy ul. Jesionowej 6 w Gdańsku-Wrzeszczu (tel.: 058 / 345-47-96).

Celem wizyty było przekazanie zebranych przez młodzież pieniędzy podczas sprzedaży kartek świątecznych, ozdób choinkowych i ciast oraz maskotek, które uczniowie naszego gimnazjum przynosili do szkoły w grudniu 2006 r. (więcej...)

Więcej informacji na temat działalności koła można zobaczyć w dziale WOLONTARIAT-CARITAS - 2006/2007


Więcej zdjęć

Śpiewać każdy może!?

Refleksje naszej uczennicy nt. konkursu kolęd

Tuż przed świętami w naszej szkole odbył się szkolny konkurs kolęd.

Jako jedna z uczestniczek przeżywałam go szalenie emocjonalnie. Muszę przyznać, że konkurencja była naprawdę duża.

W konkursie brało udział sporo uczniów z klas I, II i III. Występowali w zespołach, solo, przy akompaniamencie gitar, fletów, samodzielnie wykonywanych instrumentów, a capella oraz z pomocą p. Kochanowskiej, która również grała na gitarze w przerwach pomiędzy kolejnymi występami. (więcej...)


Więcej zdjęć

Rekrutacja

Od 01 marca rozpoczęło się przyjmowanie podań do naszego gimnazjum.
Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć w dziale REKRUTACJA.
Z ważnymi terminami związanymi z rekrutacją warto zapoznać się w dziale REKRUTACJA - Ważne terminy
 

"Puszka na wagę życia" - akcja Szkolnego koła Caritas

Szkolne Koło Caritas pod opieką P. Barbary Mielewczyk podejmuje szereg działań na rzecz osób potrzebujących pomocy. Aktualnie zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji "Puszka na wagę życia". Celem akcji jest zebranie funduszy na leczenie 5-letniej Weroniki chorującej na stwardnienie guzowate.
Więcej informacji na temat tej akcji oraz działalności koła w minonym semestrze można zobaczyć w dziale WOLONTARIAT-CARITAS - 2006/2007

Konkursy w nowym semestrze

Po feriach z nową energią zabieramy się do pracy. Oprócz codziennych zajęć, na chętnych czekają nowe konkursy. Na początek: 4. edycja Klubu Młodego Chemika, 2. seria pytań w Konkursie wiedzy o Mariuszu Zaruskim, Konkurs języka angielskiego "Red, white & blue".
Więcej informacji na temat konkursów można zobaczyć w dziale PRZEDMIOTY - Język angielski i w dziale KONKURSY
 

Konkursy - podsumowanie I semestru

W I pólroczu w naszym gimnazjum odbyły się eliminacje szkolne konkursów kuratoryjnych. Duża grupa uczniów awansowała do etapu rejonowego. Kilka osób zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.
Jak co roku odbyło się również szereg szkolnych konkursów, organizowanych przez nauczycieli przedmiotów.
Wyniki Konkursów kuratoryjnych oraz więcej informacji na temat konkursów szkolnych można zobaczyć w dziale KONKURSY
 

Z życia sportowego szkoły

Tradycje sportowe szkoły sięgają lat 90-tych, kiedy to po raz pierwszy utworzono klasy sportowe. Trafiała do nich młodzież uzdolniona sportowo, a także mająca dobre wyniki w nauce.
W naszej szkole dominuje unihokej, piłka nożna o raz lekkoatletyka. W tych dyscyplinach osiągaliśmy i osiągamy najlepsze wyniki na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. (więcej...)

Więcej zdjęć

Charytatywny kiermasz świąteczny - 05 grudnia 2006

Od paru lat nasze gimnazjum aktywnie podejmuje działalność charytatywną. Klasa IIc, kontynuujšc ubiegłoroczne zamierzenia, również w tym roku, wspólnie ze SZKOLNYM KOŁEM CARITAS, postanowiła zorganizować kiermasz świśteczny na rzecz świetlicy CARITAS, czyli CENTRUM WSPARCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY we Wrzeszczu na ul. Jesionowej. SZKOLNE KOŁO CARITAS rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2006 r.

Dzięki wsparciu i aprobacie Rodziców podjęliśmy się zadania wspierania akcji charytatywnej. Zadanie to jest spójne z realizacją programu wychowawczego naszej szkoły "WZRASTANIE". (więcej...)


Więcej zdjęć

04 grudnia 2006 - Kiermasz

Od września uczniowie klas integracyjnych pod kierunkiem p. Edyty Grodzkiej i p. Barbary Mielewczyk przygotowywali na zajęciach pozalekcyjnych ozdoby z gliny oraz świąteczne dekoracje, które mogli zaprezentować 4 grudnia na kiermaszu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych.
Przed samym kiermaszem uczniowie piekli i zdobili świąteczne pierniczki, które też sprzedawane były na kiermaszu. Wykonywanie prac oraz przygotowywanie kiermaszu dostarczyło uczniom niesamowitej satysfakcji a dochód przekazano na konto chorej dziewczynki. (więcej...)

Więcej zdjęć

04 grudnia 2006 - Dzień Niepełnosprawnych

Inny nie znaczy gorszy

W tym roku szkolnym, wzorem ubiegłego, obchody Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych odbyły się pod hasłem: "Inny nie znaczy gorszy" W programie obchodów był kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów oraz Turniej Wiedzy i Umiejętności związany z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. (więcej...)


Więcej zdjęć

08 listopada 2006 - Wycieczka do Sztutowa

LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS

8 listopada pojechaliśmy z klasą na wycieczkę do niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof w miejscowości Sztutowo. Była to wycieczka autokarowa, w której brali udział wszyscy uczniowie naszej klasy IIIa, klasa IIIc i troje opiekunów: Pani Teresa Płudowska, Pani Basia Mielewczyk i wychowawczyni klasy IIIc.
Wszystko zaczęło się punktualnie, zgodnie z planem. O godzinie 8.30 wyruszyliŚmy do Sztutowa. Tę krótka podróż umilały nam ciekawe historie opowiadane przez panią przewodnik. Po godzinnej podróży dojechaliśmy na miejsce. (więcej...)


Więcej zdjęć

Itakowcy podczas wyjścia na wystawę malarstwa polskiego

Tytuł wystawy: Polscy malarze w Monachium.

Obejrzeliśmy obrazy takich znakomitych malarzy jak: Matejko, Grottger, Kossak, Boznańska, Chełmoński, Wyczółkowski, Fałat. Rozwiązaliśmy zadania związane z wystawą przygotowane dla nas przez p. Jadwigę Śmiechowską. Zasłużyliśmy na herbatkę i autograf od uroczego pirata.


Więcej zdjęć