Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
30 listopada 2015 r.

30 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Młodzież gimnazjalna musiała zmierzyć się z kilkoma zadaniami, które pozornie były proste. Na pierwszy ogień poszła wyobraźnia - klasy pierwsze musiały stworzyć fikcyjne państwo, w którym nie było żadnych praw. Aby państwo mogło dobrze funkcjonować, należało te prawa wymyślić i uporządkować. Efekty pracy pierwszoklasistów okazały się całkiem ciekawe :) Kolejnymi etapami pracy naszych uczniów były drużynowe potyczki. Młodzież miała za zadanie ułożyć w porządku chronologicznym akty prawne, w których zostały zapisane prawa człowieka. Kolejne zadanie polegało na podpisaniu piktogramów, które przedstawiały prawa dziecka. Dużym wyzwaniem okazały się dwa kolejne zadania: rozpoznanie i uporządkowanie praw poszczególnych generacji oraz prawidłowe rozpoznanie logo instytucji zajmującej się prawami dziecka i człowieka. Młodzież z wszystkimi zadaniami poradziła sobie wyśmienicie. W duchu zabawy i rywalizacji wszyscy mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o swoich prawach i obowiązkach.

Justyna Zedlewska, Agnieszka Banasiak, Milena Banasiewicz