Klasa III B w "Galerii ruchu" w Centrum Hewelianum
27 października 2015 r.

Dnia 27 października klasa III B uczestniczyła w warsztatach z fizyki w "Galerii ruchu" w Centrum Hewelianum. "Galeria ruchu" to innowacyjna pracownia naukowo-dydaktyczna powstała w Galerii Strzeleckiej na terenie zespołu pofortecznego Góry Gradowej. Składa się z 9 sal ekspozycyjnych i 30 interaktywnych stanowisk prezentujących zjawisko ruchu w jego różnych postaciach i formach: ruch w biologii ale także ruch wody i ruch w wodzie, ruch gazów i ruch w gazach oraz ruch w mechanice.
Podczas warsztatów uczniowie mogli znaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych ze zjawiskiem ruchu - Czym jest ruch, jak go zbadać, jak zmierzyć, jak go uchwycić? Czym jest ruch w kosmosie, a czym ruch informacji w sieci? Mogli sprawdzić jak działa echosonda 3D, zaprojektować ramię robota, zbadać jak zachowuje się dźwięk w próżni czy z jaką prędkością płynie krew w ich organizmie. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom z pewnością lepiej zapamiętają wiadomości zdobyte na lekcjach fizyki w szkole.

Anna Badach
Grażyna Laska