Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 grudnia 2015 r.

"...Życie nie tylko po to jest, by brać.
Życie nie po to, by bezczynnie stać.
I aby żyć siebie samego trzeba dać."

Stanisław Sojka "Tolerancja"

Tegoroczne spotkanie, organizowane w ramach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, dla wszystkich uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich skupione było wokół zagadnień związanych z niepełnosprawnością ruchową. Myślą przewodnią były hasła: "Niepełnosprawność ruchowa to też aktywne życie", "Niepełnosprawni, to od nich powinniśmy uczyć się wytrwałości". Uczniowie "poznali" Nicka Vujicic oraz 11-letniego Miłka, którzy urodzili się z Fokomelią ( wada rozwojowa kończyn, która polega na skróceniu kości długich w kończynach górnych i dolnych) a mimo to doskonale radzą sobie w życiu codziennym, realizują siebie, swoje marzenia, pomagają innym niepełnosprawnym i "sprawnym".
Jak co roku, dzięki uprzejmości podopiecznym i pracownikom Fundacji "Sprawni Inaczej", mogliśmy podziwiać Ich prace, wykonane na warsztatach terapii zajęciowej: - mikołaje, talerze ozdobne, bałwany, anioły wykonane z gliny, malowane oraz szkliwione. Dziękujemy

Milena Banasiewicz