Klasa III B z wizytą w I LO – obchody Dnia św. Łucji
2 grudnia 2015 r.

Dnia 2 grudnia 2015 odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Zostaliśmy zaproszeni na wspólne obchody Dnia Œwiętej Łucji. Do szkoły przybył Orszak św. Łucji ze szwedzkiego Kalmaru – siedem dziewcząt w białych strojach ze świecami w dłoniach śpiewających pieśń Sankta Lucia z przewodzącą orszakowi dziewczyną w koronie z płonącymi świecami. W szwedzkiej tradycji Łucje niosące światło nadziei zwiastują zbliżające się Œwięta Bożego Narodzenia. Do pochodu przyłączyli się licealiści z I LO.
Wysłuchaliśmy pięknego koncertu kolęd szwedzkich a potem mieliśmy okazję porozmawiać po angielsku z młodymi Szwedkami o ich kraju, zwyczajach, tradycjach oraz ich codziennym życiu i szkole
Uczennice z I LO oprowadziły nas po swojej zabytkowej szkole a nauczycielka języka angielskiego – pani Katarzyna Opalińska opowiedziała jak wyglądają lekcje angielskiego i przygotowania do matury w liceum.
Mamy nadzieję na dalszą współpracę i kolejne ciekawe spotkania z licealistami z I LO.

Anna Badach
Mirosława Kościelska